Prečo je preventívna prehliadka dôležitá | Dentique.sk

Kalinčiakova 31
831 04 Bratislava

Pon-Pia: 08:00-16:30
Sob-Ned: Zatvorené

Dentique Objednať sa online
27. novembra 2023 / 3 min. čítania

Prečo je preventívna prehliadka dôležitá a ako získať bonusy od poisťovní?

Preventívna prehliadka u zubára je dôležitá hlavne pre zdravie vašich zubov. Málokto však vie, že poisťovne ponúkajú svojim klientom množstvo bonusov. Pri zanedbávaní preventívnych prehliadok však o ne môžete prísť. Prečo by ste im teda mali venovať dostatok pozornosti a ako takáto prehliadka prebieha?

Mnohí sa stretnutí so zubármi ľakajú. Musíme však povedať, že neprávom. Preventívna prehliadka vôbec nie je takým strašiakom, za akého ju ľudia považujú. Aby sme vás o tom presvedčili, ukážeme si, ako takéto vyšetrenie prebieha u nás v zubnej klinike v Bratislave, prečo je dôležité a ako získať bonusy od poisťovní.


Preventívna prehliadka u zubára: Prečo je dôležitá?

Tieto pravidelné vyšetrenia u zubára sú dôležité najmä pre zachovanie vašich zubov a ďasien v dobrom stave a v zdraví. V našej zubnej klinike dokážeme pravidelnými preventívnymi prehliadkami predchádzať vážnejším problémom, identifikovať ich a odstrániť už v zárodku. Vieme vás zbaviť začínajúceho kazu, sledovať stav vašej ústnej dutiny prípadne poradiť a inštruovať o ústnej hygiene.

Spoločne, zubár s pacientom, tak môžeme dosiahnuť ideálny stav vašich zubov a ďasien. Naši zubári v Bratislave naozaj vedia, čo robia a radi vám svoje skúsenosti predvedú aj počas preventívnej prehliadky.


Ako prebieha preventívna prehliadka?

Preventívna prehliadka sa vekom môže líšiť, avšak existujú všeobecné úkony, ktoré vykonávame vždy. V našej zubnej klinike v Bratislave to môže prebiehať aj takto:

  • dohodneme si termín, na ktorý sa pacient dostaví
  • uvítame vás v našej ambulancii a usadíme vás
  • vyšetríme stav vášho chrupu, ďasien, slizníc a celej ústnej dutiny
  • vykonáme kontrolu medzičeľustných vzťahov a postavenia vašich zubov
  • ak máte zubné náhrady, skontrolujeme ich stav
  • často určujeme aj index krvácajúcej papily alebo index kazivosti chrupu
  • na záver vám dáme rady k tomu, aby ste svoj chrup udržiavali v stopercentnom stave

Takéto preventívne vyšetrenie prebieha v pokojnej atmosfére a ako vidíte, netreba sa ho báť. Zubár vás vždy informuje o tom, čo ide vykonať a či budete cítiť prípadnú bolesť. Dentálna hygiena, bielenie zubov, paradontológia či ortodoncia alebo aj obyčajná prehliadka sú tak úkony, ktoré v našej zubnej kliniky v Bratislave prebehnú naozaj hladko.


Ako získať bonusy od poisťovní?

Je preventívna prehliadka povinná? Ako sa to vezme. Odporúča sa, aby ste ju absolvovali aspoň raz ročne, no nie je to povinné. Povinná preventívna prehliadka u zubára znamená to, že bonusy od poisťovní dostanete len v prípade, že ju reálne každoročne absolvujete. Z tohto hľadiska ju naozaj môžeme brať ako povinnú.

Ak toto vyšetrenie zanedbáte, môžete prísť o bonusy zdravotných poisťovní. Tie majú podobu lacnejších zákrokov, preplatených vyšetrení, prípadne dentálnej hygieny. Dôvera aj Union preventívnu prehliadku vyžadujú, zatiaľ čo VšZP nie (čo sa môže časom meniť).

Aj keď sa bonusy od poisťovní vzťahujú na štátne zubné zariadenia a zariadenia, ktoré majú s danými poisťovňami podpísané zmluvy, my vám určite odporúčame navštíviť zubnú kliniku, či už za účelom prehliadky alebo dentálnej hygieny v Bratislave. Môžete nielen ušetriť na ďalších zákrokoch, ale najmä si zabezpečiť skvelý stav zubov, ďasien a celej ústnej dutiny. A to je to najdôležitejšie.

Zarezervujte si svoj termín ešte dnes!

Mohlo by vás zaujímať

Klasická kefka vs. elektrická kefka
Zápach z úst: Možné príčiny vzniku a ako ho odstrániť
Čo všetko by mala obsahovať preventívna prehliadka u zubára?
Ako starostlivosť o ústnu hygienu ovplyvňuje celkové zdravie
Pečatenie zubov u detí: Všetko, čo potrebujete vedieť
6 zaujímavých faktov o zuboch, ktoré ste nevedeli
Takto vyzerá prvá návšteva u zubára v Dentique
Sladkosti, mliečne zuby a kazy: Ako ochrániť mliečne zuby?
9 tipov, ako sa zbaviť strachu zo zubára
Prečo je preventívna prehliadka dôležitá a ako získať bonusy od poisťovní?
Zubný benefit pre zamestnancov
Ako správne vybrať zubára?