Čo obsahuje preventívna prehliadka u zubára? | Dentique.sk

Kalinčiakova 31
831 04 Bratislava

Pon-Pia: 08:00-16:30
Sob-Ned: Zatvorené

Dentique Objednať sa online
22. apríla 2024 / 3 min. čítania

Čo všetko by mala obsahovať preventívna prehliadka u zubára?

V našej zubnej klinike Dentique sme presvedčení o tom, že prevencia je lepšia ako liečba. Práve pravidelné preventívne prehliadky u zubára dokážu udržať váš úsmev zdravý a krásny. Prinášajú množstvo výhod a dokážu vám ušetriť nielen peniaze, ale aj bolesť.

Preventívna prehliadka u zubára ale nie je len o zistení zubného kazu. Ide o komplexnú kontrolu celkovej ústnej hygieny a stavu chrupu. Pozrime sa na to, prečo je taká dôležitá a čo všetko by malo byť jej súčasťou

Prečo je preventívna prehliadka u zubára dôležitá?

Prevencia je základným kameňom zdravia a zdravie ústnej dutiny nie je výnimkou. Existuje hneď niekoľko podstatných dôvodov, prečo je preventívka u zubára nevyhnutná.

V prvom rade je to dlhodobé a komplexné predchádzanie najrôznejším problémom, z ktorých môžu byť niektoré skutočne vážne. Včasná detekcia zubného kazu alebo rozličných ochorení ďasien môže zabrániť vážnym problémom v budúcnosti. Pravidelnou kontrolou u svojho zubára predídete aj bolestiam a podobným nepríjemnostiam.

K zachovaniu kvalitných, zdravých a dokonale funkčných zubov vám opäť pomôže preventívka  u zubára. Nielen pravidelné kontroly, ale aj dôkladné a poctivé čistenie a starostlivosť o zuby predĺžia ich životnosť a udržia ich zdravé. A treba myslieť aj na to, že zdravie ústnej dutiny ovplyvňuje aj celkové zdravie tela, pohodu a v neposlednom rade aj sebavedomie.

TIP: Prvá návšteva zubára v Dentique

Je preventívna prehliadka povinná?

Odpoveď je jasná – nie je. Napriek tomu však máte na ňu nárok jedenkrát ročne, tehotné ženy a deti dvakrát ročne. V našej zubnej klinike Dentique ich vykonávame pravidelne, a to bez ohľadu na vek pacienta. Sme presvedčení o ich dôležitosti a vieme počas nich zistiť potenciálne komplikácie už vopred a efektívne voči nim bojovať.

Preventívna prehliadka u zubára: Ako prebieha u nás v Dentique?

Ako sme spomínali, preventíky u nás robíme pravidelne. Mnohí sa tohto vyšetrenia boja, avšak nie je na to najmenší dôvod. Takto prebieha preventívna prehliadka v Dentique.

1. Konzultácia

Na začiatku zistíme, ako sa o svoje zuby staráte, kedy ste naposledy navštívili zubára a oboznámime sa s vašou anamnézou. Odpovieme vám na otázky a budeme vás skutočne počúvať. A v neposlednom rade vytvoríme príjemnú atmosféru.

2. Kontrola stavu zubov a ďasien

Následne pristúpime k samotnej prehliadke. Naši zubári vykonajú dôkladnú vizuálnu kontrolu zubov a ďasien, aby odhalili prípadné problémy alebo najmenšie známky ochorení.

3. Profesionálne čistenie

Pomocou rôznych nástrojov pristúpime k odstráneniu zubného kameňa a pigmentov z povrchu zubov. Takéto čistenie pomáha zabrániť kazu a ochoreniam ďasien.

4. Röntgen zubov

Dôležitou súčasťou preventívnych prehliadok je aj röntgen zubov. Ten nám pomáha zistiť problémy, ktoré nie sú viditeľné okom.

5. Poradenstvo o ústnej hygiene

Na záver vám poskytneme dôležité rady k ústnej hygiene a opäť odpovieme na akékoľvek otázky. Dohodneme si ďalší termín a vašou úlohou dovtedy bude starať sa o svoje zuby čo najlepšie.

Pravidelné preventívne prehliadky u zubára tak sú skutočne dôležité. Dokážu bojovať proti prípadným problémom už v ich samotnom zárodku. V Dentique s nimi máme bohaté skúsenosti. Prebiehajú profesionálne a v príjemnej atmosfére. Objednajte sa k nám a príďte sa o tom presvedčiť sami. Vaše zuby vám za to poďakujú.

Mohlo by vás zaujímať

Zápach z úst: Možné príčiny vzniku a ako ho odstrániť
Čo všetko by mala obsahovať preventívna prehliadka u zubára?
Ako starostlivosť o ústnu hygienu ovplyvňuje celkové zdravie
Pečatenie zubov u detí: Všetko, čo potrebujete vedieť
6 zaujímavých faktov o zuboch, ktoré ste nevedeli
Takto vyzerá prvá návšteva u zubára v Dentique
Sladkosti, mliečne zuby a kazy: Ako ochrániť mliečne zuby?
9 tipov, ako sa zbaviť strachu zo zubára
Prečo je preventívna prehliadka dôležitá a ako získať bonusy od poisťovní?
Zubný benefit pre zamestnancov
Ako správne vybrať zubára?
Fazety Bratislava Bielenie zubov
Fazety LUMINEERS®